Įkurta Ukmergės šeimų bendruomenė „Sąmoninga tėvystė“

2016 m. gegužės 12 d. įregistruota Ukmergės šeimų bendruomenė „Sąmoninga tėvystė“, kurios pagrindinis tikslas – vienyti žmones, propaguojančius blaivų, sveiką, sąmoningą gyvenimo būdą, siekiančius ugdyti savo vaikus gamtoje, kad pažindami jos dėsnius, jie suprastų žmogaus paskirtį Žemėje ir atrastų savo vietą visuomenėje.

VšĮ „Skautų slėnis“ įkūrėjų šeimai Živilei ir Jonui Dragūnams prieš metus (2015 m.) gimusi idėja kurti alternatyvios pedagogikos darželį subūrė penkias šeimas bendrai veiklai. Nuo 2015 m. rugsėjo 01 d. Skautų slėnyje (Sukinių km.) veikia lauko darželis „Vėjo šalies vaikai“. Šiuo metu darželį lanko 8 vaikai.

„Suprantame gamtoje praleistos vaikystės naudą vaiko raidai ir vystymuisi. Prisilietimas prie žemės, sniego, lietaus, balos vandens, lakstymas basomis, miegas gryname ore, ant laužo keptos bulvės dažnam iš mūsų primena vaikystę. Norime, kad ir mūsų vaikai tai atsimintų, patirtų žygių gamtoje grožį, suprastų materialaus pasaulio dėsnius, Vaikystėje suformuotos vertybinės nuostatos yra pagrindas suaugusiojo gyvenimo sėkmei arba nesėkmei. Jos arba leidžia kantriai priimti kylančius sunkumus ir juos sėkmingai išspręsti arba veda į liūdesį ir pasimetimą, lemtingų klaidų darymą“, – sako asociacijos „Sąmoninga tėvystė“ vadovė Sigita Kriaučiūnienė.

Asociacija aktyviai bendrauja su visomis alternatyvaus ugdymo įstaigomis Lietuvoje, jos nariai vykta į seminarus ir mokymus, planuoja stažuotes užsienio šalyse. 2017 m. rugsėjo 1 d. planuojama atidaryti alternatyvios pedagogikos pradinę mokyklą.

Šeimos, norinčios susipažinti su asociacijos įkurto lauko darželio „Vėjo šalies vaikai“ veikla, laukiamos penktadieniais, kuomet „Vėjo šalyje“ yra Pyrago svečiams diena. Prieš tai siūlome pasiskambinti telefonu 8 656 31211 (Sigita).

Norintiems tapti asociacijos „Sąmoninga tėvystė“ nariais siūlome susipažinti su asociacijos įstatais.