Kaip stiprinti vaikų imunitetą?

Šaltuoju metų periodu gresia peršalimo ligų tikimybė. Kaip galima stiprinti vaikų imunitetą, kad jie nesusirgtų arba lengvai persirgtų ir nekiltų komplikacijų? Dalinamės Ukmergės šeimų bendruomenės „Sąmoninga tėvystė“ narių patirtimis.

Šeimos gydytoja Algita Kugrėnaitė-Korolkevič su vyru Vladimiru augina 4,5 m. sūnų Gabrielių.

„Manau, kad žindymas yra vienas iš pagrindinių dalykų stiprinant vaiko imuninę sistemą. Ką galim padaryti kaip mamos, tai maitinti krūtimi savo vaiką tol, kol jam to reikia. Vaiko imuninei sistemai ne tik mamos pieno sudėtis svarbi, vaikui svarbesnis prisiglaudimas ir nusiraminimas, nes stresai jį veikia kiekvieną dieną.

Gabrieliui nedraudžiama lakstyti basomis, nuogam prie bet kokios temperatūros. Kartais į lauką, kai yra sniego ir ledo, jis išbėga nuogas. Jam nesvarbu kokia temperatūra.

Šeimoje nevalgom balto cukraus ir baltų miltų. Cukrų keičiam medumi. Geriausias būdas stiprinti vaiko imuninę sistemą – jos negadinti.“

oskaras-ir-olivijaErnesta ir Egidijus Kličiai augina 3 m. Oskarą ir 5 mėn. Oliviją

„Vaikus stengiamės grūdinti: neprirengiam šiltai, daug būname gryname ore. Jei sūnui norisi, jis gali nesidėti nei pirštinių, nei kepurės eidamas į lauką šaltu metų laiku.

Vaikui pradėjus sirgti, pakilus temperatūrai, dingus apetitui, visuomet pasitikiu žindymu, neskaičiuoju laiko, skirto tam. Mamos pienas pas mus yra pagrindinis vaistas, jokių kitų vaistų nevartojame.

Žiemos metu Oskarui siūlau daug rūgščių produktų, kad gautų kuo daugiau vitamino C.  Česnaką ilgai kramtom.“

vidmanteVidmantė ir Marius Periokai augina 2,5 m. Arijų

„Jei Arijus suserga porą kartų per metus sloga, gydomės sūriu jūros vandeniu, patys jį pasigaminam. Niekada negalvojau, kad tai yra taip veiksminga. Kažkur perskaičiusi pradėjau sau lašintis, poveikis nustebino. Dabar tik taip ir gydomės. Vasarą labai daug lauke laiko praleidžiam, daržoves savo auginamės.“

2017 m. sausio 18 d. 17 val. kviečiame tėvelius į edukacinį užsiėmimą „Kaip stiprinti vaiko imuninę sistemą?“, kuris vyks Ukmergėje, Jaunimo laisvalaikio centre, Miškų g. 29. Susitikimo metu aptarsime, kodėl vaikai serga, kaip apsaugoti juos nuo peršalimo ligų, koks maistas padeda greičiau pasveikti, kokių maisto produktų verta ilgam atsisakyti, kokių žolelių visuomet turi būti namų vaistinėlėje, kokios arbatos tinka ir patinka vaikams, kokios yra veiksmingos grūdinimo priemonės. Susitikime dalyvaus Lietuvos sveikuolių sąjungos viceprezidentė Sigita Kriaučiūnienė. Renginys NEMOKAMAS.

Daugiau informacijos ir registracija telefonu 865631211 arba el. paštu sigita@sveikuoliai.lt